Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klasická regenerační masáž

Úvodem
Rozvoj klasické masáže pochází od Polského Isidora Zabludowského, žáka vojenské fakulty v Petrohradě. Od něj se naučil masáži prof. Dr. Eduard Cmunt, který u nás zavedl masérskou školu, vychoval řadu masérů a napsal příručku " Masáž, lázeňské úkony a pedikúra". Dlouhou dobu bylo masérství u nás volnou živností a nebylo nutno mít žádná školení. V roce 1934 byla živnost prohlášena za koncesovanou současně s manikúrou a pedikúrou. Maséři již museli absolvovat sepciální kurz.

O masáži
Tato masáž se používá pouze u zdravých osob, je možné masírovat všechny části
těla ( nohy, hýždě, záda, krk, ruce, břicho i hrudník ) dle potřeby a požadavku klienta. Doba masáže není zcela jednoznačně určena, jen pro příklad uvádím:
záda - cca 20 minut, šíje - cca 10 minut, dolní končetiny - cca 20 minut, atd.....
Masážní prostředky používám dle dohody s klientem - masážní emulze Ph neutrální, nebo s různými přísadami ( alantoinem, heřmánkem, aloe vera, kostivalem....), také lze použít speciální masážní oleje - relaxační, levandulový, celuline,devatero kvítí a další.....
Klasická masáž je vhodná jako rekonvalescence po tělesném vyčerpání, při (po) dlouhodobé strnulé pozici těla - stání / sezení, je vhodná jako prevence bolestí při namáhavé práci, při vadném držení těla.
Pravidelnou masáží se u některých jedinců zvýší celková zdatnost až o 30%. Masáž rychle vede k úpravě změněných fyzických poměrů k normálu.